Firma 2018-06-26T15:16:10+02:00

O firmie

Firma Harimata została założona pod koniec 2013 roku przez Pawła Jarmołkowicza, Marka Przystasia i Matuesza Steca. Tworzy innowacyjne, zweryfikowane naukowo technologie wspierające wczesne wykrywanie zaburzeń rozwoju i zachowania u dzieci i monitorowanie postępów w terapi najmłodszych.

Harimata specjalizuje się w łączeniu psychologii eksperymentalnej i sztucznej inteligencji. Opracowała aplikację PLAY.CARE, która pozwala na wczesne wykrycie ryzyka występowania u dziecka zaburzeń ze spektrum autyzmu.

Zespół Harimaty był wielokrotnie doceniany i nagradzany za innowacje w nauce i technologii, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Brał udział w międzynarodowych programach akceleracyjnych m.in. realizowanym przez Microsoft we współpracy z Enrst & Young programie StartBerry. Jest również laureatem konkursu Digital Health Award organizowanego przez niemiecki fundusz inwestycyjny XLHealth. Dodatkowo firma otrzymała dofinansowanie w wysokości 1.5 mln € z Unii Europejskiej w ramach programu Horyzont 2020.

Nagrody i wyróżnienia

Współpracują z nami